31 خرداد 140312 خاصیت سیب برای داشتن پوست و موی زیبا

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

ar4 5258همانطور که می دانید #سیب دارای #خواص بسیار زیادی است. در این مقاله 12 خاصیت سیب برای داشتن پوست و موی زیبا را برای شما عزیزان عنوان می کنیم.

جوش صورت و سیاهی دور چشم یکی از مشکلات پوستی است که به راحتی با روش های خانگی می توانید آنها را درمان کنید. سیب یکی از میوه هایی است که می توانید جوش صورت تان را با آن درمان کنید.

یک سیب با توجه به اینکه مملو از مواد مغذی مورد نیاز است، بدون شک یک میوه‎ جادویی به شمار می‎رود. نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه همچنین می‎تواند به شیوه‎های متعددی برای بدن شما سودمند باشد. و تنها این نیست! جدا از شعار "یک سیب بخور دکتر را دور نگه دار"، همچنین دارای ویژگی‎های جوان سازی و بهبود بخشیدن به وضعیت پوست می‎باشد که می‎تواند به حفظ و بهبود وضعیت زیبایی شما کمک کند.

بنابراین، بدون اینکه نیاز به صبر داشته باشید، ما مزایای زیبایی گوناگون سیب را برای شما در اینجا ارائه کرده‎ایم و همچنین راه‎هایی که بتوانید آن‎ها را در برنامه‎‎ روزانه‎ی زیبایی خود قرار دهید.
 
سیب پوست شما را مرطوب و آبدار نگه می‎دارد
سیب دارای ویژگی ‎های تغذیه‎‎ای و یک مرطوب نگهدارنده عالی برای پوست می‎ باشد. محتوای بالای موجود در سیب باعث می‎شود میزان مایع موجود در پوست تامین شده باقی بماند. به علاوه، پتاسیم و تانن ( تانن ماده‌ای است که در عصارهٔ بسیاری از گیاهان وجود دارد. معمولاً آن را از پوست بلوط به دست می‌آورند. ولی علاوه بر بلوط گیاهان دیگری نیز مانند سماق، چای، سیب نارس، به نارس، برگ گردو و بارهنگ نیز دارای تانن هستند. ) موجود در سیب همچنین به پوست شما کمک می‎کند رطوبت خود را حفظ کند. فقط کافی است یک برش سیب را بردارید و آن را روی پوست خود بمالید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. این امر باعث می‎شود در سطوح روغن پوست شما تعادل ایجاد شود و پوست شما را به خوبی آبدار کند.
 
سیب به عنوان یک نرم کننده‎ طبیعی عمل می‎کند
مرطوب سازی جلوی از دست دادن محتوای آب پوست شما را با تشکیل یک لایه‎ی محافظتی روی آن می‎گیرد، و سیب می‎تواند همچنین در این زمینه به شما کمک کند. تنها کاری که باید بکنید این است که پوره‎ سیب، عسل و خامه‎ ترش را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی صورت و دستان خود بمالید تا پوست نرم و ملایمی داشته باشید.
 
سیب به عنوان یک پاک کننده‎ عالی عمل می‎کند و باعث درخشش پوست شما می‎شود
آب سیب می‎تواند به عنوان یک پاک کننده‎ عالی برای پوست شما عمل کند. فقط کافی است یک قاشق غذاخوری آب سیب و عسل را به همراه یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست خود به مدت چند دقیقه قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشورید. این ترکیب یکی از بهترین پاک کننده های طبیعی است که باعث درخشش پوست شما می‎شود.
 
سیب سیاهی زیر چشم تان را از بین می برد‎
ویتامینها و مواد معدنی مختلف موجود در سیب به عنوان یک سبک کننده‎ پوست عمل می‎کنند و بنابراین در کاهش حلقه های تیره‎ اطراف چشمان شما موثر هستند. به علاوه، ویتامین B و C، به همراه پتاسیم به پوست حساس اطراف چشمان شما تغذیه رسانی می‎کنند. کافی است چند برش از سیب سبز را بجوشانید، آن‎ها را به حالت خمیری در آورید، و اجازه دهید سرد شود. حالا آن را زیر ناحیه‎ چشم برای روشن کردن دایره‎های تیره و تسکین پوست قرار دهید. شما همچنین می‎توانید برش‎های سیب را به مدت 15 دقیقه روی هر چشم برای کاهش پف کردن و استرس از آن ناحیه قرار دهید.

درمان اگزما با سیب
سرکه‎ سیب محلولی عالی برای مشکل کسانی است که اگزما دارند . این محلول دارای ویژگی‎های ضد باکتریایی و ضد قارچی به علت محتوای اسیدی و اسید مالیک حاضر در آن دارد. بنابراین، این عفونت و همچنین شکل‎های توسعه یافته تری از آن را درمان می‎کند. دو قاشق غذا خوری از سرکه‎ی سیب و آب را روی پوست تحت تاثیر اگزما قرار گرفته قرار دهید تا عفونت، خارش و همچنین خشکی ایجاد شده توسط این بیماری کاهش یابد.
 
سیب باعث می‎شود جوان تر به نظر آیید
سیب ها مملو از کلاژن و الاستیک می‎باشند، دو ماده‎ای که باعث می‎شود پوست ظاهر تازه و جوانی به خود بگیرد. همچنین غنی از ویتامین C هستند که مسئول تولید کلاژن است که باعث حفظ جوان بودن پوست شما می‎شود. آنتی اکسیدان‎ های حاضر در آن‎ ها همچنین مانع شکل گیری چروک و پیر شدن قبل از موعد پوست می‎شود. بنابراین، برای اینکه پوستی با ظاهر جوان تر داشته باشید، چند سیب را بردارید و آب آن‎‎‎ها را بگیرید. حالا کل آن را روی نواحی صورت و گردن خود به کار بگیرید و بعد از حدود 20 دقیقه آن را بشورید. این امر باعث کاهش چین و چروک می‎شود و خطوط روی صورت شما را صاف می‎کند.

ar4 5258

با ماسک سیب پوست صورت تان را روشن کنید
سیب‎ ها با توجه به غنی بودن از ویتامین C و دیگر مواد غذایی ضروری، باعث روشن تر شدن رنگ چهر‎ه و پوست شما می‎شود. بنابراین برای اینکه یک پوست دارای ظاهر طبیعی و درخشان به کمک این میوه‎ی عالی داشته باشید، به راحتی دو قاشق غذا خوری از پودر پوست سیب و یک قاشق غذا خوری عسل را بردارید. حالا، این دو ماده را با هم مخلوط کنید و همچنین مقدار اندکی از جو دوسر به خوبی پودر شده به آن اضافه کنید. این خمیر را روی پوست خود به کار بگیرید و آن را بعد از 20 دقیقه بشورید. نه تنها نتیجه‎ی امر این است که پوست شما روشن تر شود، بلکه همچنین باعث بهبود بخشیدن به وضعیت بافت پوست شما می‎شود.
 
با سیب جلوی آکنه و لکه‎های تیره را بگیرید
مواد معدنی نظیر کلسیم، آهن، فسفر و پتاسیم به همراه ویتامین‎های A و C حاضر در سیب آن را یک میوه‎ پاک کننده‎ عالی می‎سازد. جدا از این مواد مغذی، همچنین غنی از محتوای آب و فیبر است. این دو عنصر باعث اطمینان بخشیدن به وجود یک سیستم هضمی عالی می‎شوند که یک جنبه‎ مهم دیگر برای بی نقصی و سلامت پوست به شمار می‎رود. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر آکنه و لکه‎های سیاه برای پوست شما، دارویی عالی وجود دارد. یک سیب را در یخچال قرار دهید، زمانی که گرم شد آن را پوست بکنید و آن را له کنید تا حالت خمیری داشته باشد. حالا کمی عسل، خامه یا شیر به آن اضافه کنید و آن را روی لکه‎های سیاه پوست خود به کار بگیرید. استفاده‎ی منظم از این خمیر باعث ناپدید شدن این لکه‎ها می‎شود و همچنین جلوی بروز جوش‎ها را می‎گیرد.
 
سیب به عنوان یک اسکراب پاکسازی پوست عمل می‎کند
اسید مالیک حاضر در سیب باعث می‎شود یک عامل اکسفولیاسیون (حذف سلول‎های مرده‎ی پوست) قدرتمند باشد. راهی ساده برای ایجاد یک اسکراب پاکسازی پوست با سیب‎ها در خانه وجود دارد. دو قاشق غذاخوری از آب سیب و لیمو‎ی تازه را با هم ترکیب کنید و یک قاشق غذاخوری از جوی دوسر و عسل. این مخلوط را روی صورت و گردن خود به کار بگیرید و آن را به مدت 10 دقیقه به همین حال رها کنید. آن را بشورید و با پوست تیره و همچنین جوش‎های سر سیاه خداحافظی کنید.
 
سیب از پرتو‎های مضر خورشید پوست شما را محافظت می‎کند
سیب همچنین دارای ویژگی محافظت در برابر اشعه ماورای بفش است. ویتامین A، B و C به همراه آنتی اکسیدان‎ها به پوست های آسیب دیده با نور خورشید کمک می کند. همچنین روی پوست اثر خنک کنندگی زیادی دارد، و می‎تواند خارش و آفتاب زدگی را درمان کند. آب سیب مخلوط شده با مقدار اندکی از عسل روی پوست خود بعد از در معرض قرار گیری با خورشید به کار بگیرید تا شاهد آرام شدن وضعیت آن تا حد زیادی باشید.

جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد مو
سیب همچنین دارای ماده‎ مغذی به اسم بیوتین ( بیوتین نقشی اساسی در بدن ایفا می کند. بیوتین به سلامت پوست، اعصاب، دستگاه گوارش، سوخت و ساز و سلول ها کمک می کند ) است که به مقدار زیادی کمک به افزایش رشد مو می‎کند. بنابراین، خیلی راحت سرکه‎ سیب و آب را مخلوط کنید و موی خود را بعد از شامپو کردن با این مخلوط بشورید. اگر از بوی سرکه خوشتان نمی‎آید، می‎توانید به این مخلوط برای اندکی معطر ساختن آن گلاب اضافه کنید.
 
سیب کمک به درمان شوره سر می‎کند
آب سیب باعث متعادل سازی سطوح PH پوست سر می‎شود و شوره و خارش ایجاد شده توسط آن را درمان می‎کند. زمانی که آب سیب روی پوست سر شما اعمال شود، اسید مالیک حاضر در آب سیب به عنوان یک عامل اکسفولیاسیون عمل می‎کند و سلول‎های مرده‎ی پوست سر را از بین می‎برد. خوب آیا چنین راهی آسان ترین راه برای درمان چنین مشکل ماندگار و متداول نیست؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه