17 آذر 1401پوست و مو

چين و چروك زودهنگام پوست باسولاريوم

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

يك متخصص پوست و مو با تاكيد بر پرهيز از قرار گرفتن در معرض نور مستقيم آفتاب و يا استفاده از سولاريوم به منظور برنزه كردن پوست، گفت: ايجاد لکه‌هاي پوستي و چين و چروک زودهنگام از عوارض برنزه كردن پوست با اين نوع روش‌ها است.

دکتر بهروز باريک بين متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا واحد علوم پزشکي ايران، برنزه كردن پوست در سواحل دريا يا استخرهاي روباز را از جمله آسيب‌هاي شايع پوست در فصل تابستان عنوان كرد و گفت: برنزه کردن پوست خطرات جدي و گاه جبران ناپذيري براي پوست به دنبال دارد.

وي با بيان اين كه گاهي افراد به منظور برنزه کردن پوست خود مدت‌ها تحت تابش مستقيم خورشيد قرار مي‌گيرند، افزود: اشعه ماوراء بنفش نورخورشيد سبب برنزه شدن پوست مي‌شود؛ اين در حالي است كه اين برنزه شدن و زيبايي ظاهري پوست عوارضي مانند ايجاد لکه‌هاي پوستي و چين و چروک را به دنبال دارد.


اين متخصص پوست و مو توصيه كرد كه افراد تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض مستقيم نورخورشيد براي برنزه کردن پوست خودداري کنند؛ چرا که تابش نور آفتاب با وجود تمام فوايد آن، اگر مستقيم و طولاني مدت باشد در نهايت مرگ را در پي دارد.

دکتر باريک بين در ادامه استفاده از سالن‌هاي مجهز به سولاريوم را خطرناک و سرطان‌زا عنوان كرد و گفت: راه‌هاي مناسبي براي جايگزين کردن اين روش وجود دارد از جمله اين که فرد مي‌تواند براي آرامش يافتن به جاي استفاده از آفتاب؛ ورزش، شنا در فضاي سر بسته يا پياده‌روي را جايگزين کند و براي برنزه کردن از کرم‌هاي برنزه کننده استفاده کند.

گردآوري : گروه اينترنتي مامي سايت


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه