11 مهر 1402کتابِ داستان عاشقانه ( love story )

3.7142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.71 (7 رای)

کتاب love story با قدمت بسیار زیاد، میتواند شب عاشقانه شما را کامل کند. خصوصاً اینکه این کتاب ارزشمند از جنس شکلات باشد.

این کتاب که میبینید مال سال 1970 اثر ERICH SEGAL هست . چون قدمت تاریخی دارد اندکی مستعمل شده است!!!!

 

 

برای جلد کتاب از خمیر شکلات دستور خانم شهرزاد رضایی عزیز استفاده کردم.

برای جلد این کتاب 400 گرم شکلات پارمیدا قهوه ای، 133 گرم گلوکز و 33 میلی لیتر آب استفاده کردم.

این مواد را مخلوط کرده، به صورت بن ماری حرارت دادم تا مواد یکدست شدند.

بعد از سرد شدن گلوله کردم و داخل سلفون پیچیدم.

به مدت 2 تا 3 روز داخل یک ظرف درب دار قرار دادم. به نظرم هر چه بیشتر بماند، خمیر بهتر شده و چسبندگی آن کمتر میشود.

برای درست کردن صفحات کتاب از شکلات سفید پارمیدا استفاده کردم.

اندازه صفحه را روی کاغذ کشیدم. کاغد روغنی روی آن قرار دادم. شکلات را که ذوب کردم، روی کاغذ روغنی ریخته و با پشت قاشق صاف کردم.

برای یکدست شدن، گوشه های کاغذ را گرفته و چند بار به روی میز ضربه زدم تا شکلات به صورت یکنواخت پهن شود. کمی که شکلات بسته شد، چاقو را روی خطوط گذاشتم، فشار دادم تا دور تا دور صفحه صاف بریده شده و به شکل مستطیل درآید.حدود 11 تا 12 صفحه به همین روش درست کردم. برای طعم دارشدن بعضی از صفحات، مابین هر دو صفحه گاناش زده و صفحه بعدی را روی آن قرار دادم.


در آخر همه صفحات را روی هم قرار دادم.اندازه کتاب را بر حسب اندازه صفحه و ارتفاع صفحاتِ روی هم قرار گرفته، روی کاغذ کشیدم تا الگو داشته باشم.

از طرفین صفحات هم نیم سانت فاصله با جلد قرار دادم.

خمیر شکلات را با وردنه باز کردم.

زیر خمیر سلفون ضخیم گذاشتم که موقع برگرداندن راحت تر باشم.

دورتادور الگو را بریدم.

صفحات را به فاصله نیم سانت از اطراف، داخل جلد گذاشتم و سمت دیگر جلد را به آرامی روی صفحه ها برگرداندم.

بعد سلفون را از خمیر جدا کردم.
برای ایجاد فرورفتگی حاشیه کتاب از سیخ چوبی استفاده کردم. سیخ چوبی را روی کتاب گذاشته و کمی فشار دادم تا مرز آن مشخص شود. بعد با نوک سیخ از بالا به سمت پایین با فشار کشیدم تا گود شود.


طرح روی جلد را با شکلات سفید کشیدم. حاشیه را با قیف و نوشته ها را با قلم موی 0/3 کشیدم.بعد از اینکه شکلات کاملا بسته شد، روی کتاب برگرداندم. با فشار دست آن را به داخل خمیر شکلات هدایت کردم.

برای پرس کردن نام نویسنده و تاریخ، نوشته ها را با قلم مو با شکلات نوشتم. قبل از اینکه شکلات کاملا سفت و از کاغذ روغنی جدا شود، روی کتاب گذاشتم و کاملا فشار دادم. و کاغذ را برداشتم. چون شکلات کاملا سفت نشده، با برداشتن کاغذ روغنی از روی کتاب، همچنان به کاغذ میچسبد و روی کتاب قرار نمیگیرد. فقط اثر نوشته ها روی خمیر شکلات حک میشود.برای قاب عکس دکوری، طرح را با قلم مو کشیدم. وقتی شکلات بسته شد، شکلات سفید زمینه را که خنک شده بود روی آن ریختم.
برای پایه، داخل قالب سیلیکونی قلب، چند عدد قلب درست کردم. 2 عدد قلب را روبروی هم قرار دادم. از خط وسط، چاقوی داغ فرو کردم تا شیاری ایجاد شود. شکلات اصلی را داخل شیار فرو کردم. برای محکمتر شدن، از پشت کمی شکلات مذاب روی آن زدم. یک قلب هم جلوی آن گذاشتم. 

مطلب اختصاصی مامی سایت

ارائه و اجرا: خانم نیلوفر کوچکی پناه

 

.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • nilufari

  سلام<br /><br /><br />آفرین کارتون خیلی عالیه<br />گفتید برای جلد کتاب از خمیر شکلات دستور خانم رضایی استفاده کردید میشه بگید اون دستور اصلی کجاست؟و آیا همینکه دستورش رو نوشتید 400 گرم شکلات پارمیدا قهوه ای، 133 گرم گلوکز و 33 میلی لیتر آب همینه؟<br />ممنون
  <br />این خمیر شکلات و کتاب شکلاتی کاملا خوردنی هست.<br />لینک دستور اصلی خمیر شکلات :<br /><br />http://mamisite.com/forum/t4169-2.html#post1143673

 • سارا

  سلام<br /><br /><br />آفرین کارتون خیلی عالیه<br />گفتید برای جلد کتاب از خمیر شکلات دستور خانم رضایی استفاده کردید میشه بگید اون دستور اصلی کجاست؟و آیا همینکه دستورش رو نوشتید 400 گرم شکلات پارمیدا قهوه ای، 133 گرم گلوکز و 33 میلی لیتر آب همینه؟<br /><br />راستی این نوع خمیر قابل خوردنه؟ یعنی میشه کتابو نوش جان کنیم؟<br />ممنون

 • شادیsnow-star

  مححححححححححححششششششششششششششششرهههههههههههههههههههههههههههه<br /><br /><br />فقط همین!!!

 • نبض مامان

  عالیه نیلوفر هنرمندم :roll:

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه