23 تیر 1403راهنماي خريد مبلمان سازگار با محیط زیست

0.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.90 (5 رای)

 

درحالی که مردم روز به روز نسبت به مشکلات محیط زیست آگاه تر می شوند، میزان تقاضا برای محصولات تجزیه پذیر در محیط زیست نيز رو به افزایش است.

مبلمان سازگار با طبیعت نيز آيتمي است كه افراد زيادي به دنبال آن هستند. در ساخت مبلمان سازگار با طبیعت از عناصر غیر سمی و قابل تجدید استفاده می شود. افزون بر این، مزایای بیشماری نیز دارند:


بی خطر برای سلامتی – دکوراسیون و اثاثیه سازگار با طبیعت سلامتی شما را تهدید نمی کنند. احتمال دارد مبلمانی را انتخاب کنید که جلوه بیشتری داشته باشند، اما اگر متوجه شوید که از مواد مضر ساخته شده است و سلامتی خود و فرزندانتان را به خطر خواهد انداخت، آیا باز هم حاضرید آن را بخرید؟ هرگز! اثاثیه ای که از مواد سمی ساخته شده اند، هوای داخل خانه را نيز به شدت آلوده می کنند.

روند تولید بی زیان – با انتخاب محصولات سازگار با محیط زیست، یقین خواهید داشت که روند تولید آن ها هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نرسانده است. حال، با در نظر گرفتن اثاثیه چوبی، تصور خواهید کرد، از آنجا که برای تامین چوب آنها مستلزم قطع درختان هستند، در نتیجه صدماتی به محیط زیست وارده اند.

اما قضیه این گونه نیست. چوب مورد نیاز برای ساخت اثاثیه سازگار با محیط زیست (برخلاف اثاثیه چوبی متداول) از درختان زمینهای مجاز برای بهره برداری، تامین می شود. در این زمینها درختان را تنها برای بهره برداری پرورش می دهند، و همزمان با قطع درختان سالخورده، نهال کاری انجام می گیرد. گاهی، اثاثیه ای که ظاهرا چوبی هستند، در واقع از چوب ساخته نشده اند.

جلوگیری از آب شدن یخها – با خرید محصولات سازگار با محیط زیست، از آب شدن یخها، قطع درختان و گرمایش کره زمین، به نوبه ی خود، تا حد زیادی جلوگیری خواهید کرد. شما نیز در کاهش ضایعات و حمایت از محیط زیست سهیم باشید.

مقرون به صرفه – خبر خوش آنکه، برای خردید این محصولات مجبور به پرداخت هزینه ای گزاف نیستید. زیرا نتنها قیمت معقولی دارند بلکه از مزایای این محصولات نیز بهره مند خواهید شد. مبلمان سازگار با طبیعت برای خانه و محیط باز در انواع گوناگون طرح های سنتی و امروزی موجود می باشند. البته همیشه مجبور نیستید برای یافتن فروشگاه های مخصوص این محصولات شهر را زیر پا بگذارید. می توانید این محصولات را به راحتی از وب سایتهایی خریداری کنید که اثاثیه به روزی را برای اتاق فرزندانتان، مبلمانی با طرح های جذاب مدرن برای خانه و محیط باز و حتی لوازمی برای حیوانات خانگی شما، پیشنهاد می کنند.

صرفه جویی در مصرف انرژی – همچنین با خرید مبلمان سازگار با طبیعت در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. محصولاتی که با نیروی خورشیدی کار می کنند، شومینه هایی که به روش مناسب گرما تولید می کنند و ... هزینه شما را کاهش خواهند داد.

تولید کنندگان در صورتی محصولات سازگار با طبیعت را می سازند، که میزان تقاضای این محصولات در بازار افزایش یابد. هرچه مردم بیشتر با محصولات سازگار با طبیعت آشنا شوند و آنها را به محصولات متداول ترجیح دهند، باعث می شود که تولید کنندگان در ساخت هرچه بیشتر این محصولات تشویق شوند و برای برآوردن تقاضای رو به رشد مردم، آنها را با قیمت های رقابتی به بازار عرضه کنند. اکنون آگاهی در خصوص محصولات سازگار با طبیعت و تمایل به خرید آنها الزامی است. در نتیجه، نگهداری و حمایت از محیط زیست مستلزم تلاش دو جانبه از سوی تولید کنندگان و مصرف کنندگان می باشد.

منبع: مجله منزل

گردآوری : گروه اینترنتی مامی سایت


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه