29 تیر 1403نکاتی برای زیبایی ابرو که نمی دانستید

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.50 (2 رای)

795599 290همه خانم ها دوست دارند #ابروهای #زیبا داشته باشند. در این مقاله می خواهیم نکاتی برای زیبایی ابرو را عنوان کنیم.

در طول تاریخ ابروها نمایانگر وضعیت اجتماعی، جنسیت و اقتدار افراد بوده‌اند. طبق تحقیقات اخیر، ابروی زنان جوان‌تر بالاتر است. با شروع میانسالی و از‌بین رفتن استخوان و چربی‌ها، ابروها افتاده‌تر به‌نظر می‌رسند و چهره‌ای غمگین و خسته به شما می‌دهند.

فرم و اندازه مناسب ابروها به ظاهر شما بستگی دارد. اگر ابروی خود را به سه قسمت تقسیم کنید، بخش ضخیم آن باید از پل بینی آغاز شود. قوس ابرو باید در میانه چشم باشد و بخش نازک نیز باید تا گوشه چشم ادامه داشته باشد. اگر می‌خواهید ابروهایی زیبا و متناسب با چهره‌تان داشته باشید ما به شما می‌گوییم چگونه زیبایی و تناسب را با کمک ابروها به چهره‌تان هدیه کنید.

چطور ابروها را پرپشت‌تر نشان دهید؟

اگر ابروهای‌تان کم‌پشت است می‌توانید آنها را با پودر، مداد و ژل مخصوص پر کنید. اگر سبزه هستید، ابروهای خود را روشن‌تر کنید و اگر بلوند هستید و موهای روشن دارید، ابروهای خود را کمی تیره‌تر کنید. اگر در این باره شک دارید، از رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای استفاده کنید که تقریبا به همه می‌آید. برای پاک کردن رنگ‌های اضافی از ضربه‌های کوچک در قوس ابروی خود با یک مداد ابرو استفاده کنید.

شابلون طراحی را فراموش کنید

اگر ابروی شما کم‌پشت یا بی‌حالت است باید بدانید که این به ساختار صورت شما برمی‌گردد. در حقیقت باید ببینید چه چیز با صورت شما متناسب است؟ استفاده از شابلون برای آرایش ابروها روش مناسبی نخواهد بود و ممکن است از نتایج حاصل راضی نباشید. شابلون کردن ابروها می‌تواند شما را عصبانی، متعجب، سالخورده و غیرمتعادل جلوه دهد.

ابروها را با موهای‌تان تطابق دهید

اگر می‌خواهید رنگ موی خود را تغییر دهید، باید به فکر رنگ ابروها هم باشید. برای این کار بهتر است به یک آرایشگر باتجربه مراجعه کنید و در خانه به ابروهای‌تان دست نزنید. شاید رنگ کردن ابروها در خانه کار آسانی به‌نظر برسد اما باید بدانید که نتیجه همیشه آن‌طور که تصور می‌کنید، نخواهد بود. پس بهتر است کمی پول خرج کنید اما با اطمینان بیشتری ابروهای‌تان را تغییر دهید. اگر به یک تغییر سریع در ابروهای‌تان نیاز دارید لازم نیست برای رنگ کردن ابروهای‌تان زمان بگذارید. برای این کار می‌توانید از ترکیب ریمل و ساتر برای تیره کردن یا روشن کردن فوری ابروهای خود استفاده کنید.

به مد اهمیت ندهید

برای مدرن بودن لازم نیست ابروهای بسیار نازک یا نقش و نگار شده داشته باشید. سعی کنید تا حد امکان خودتان باشید. تغییر بسیار زیاد در ابرو، می‌تواند چهره شما را غیر‌طبیعی کند. بهتر است همه کارهایی که انجام می‌دهید فقط در جهت بهبود حالت ابروهای‌تان باشد، نه عوض کردن کامل آنها. به‌علاوه اگر تنوع را دوست دارید یک مدل موی ثابت را برای سه ماه نگه ندارید. سعی کنید آنها را شکل‌دهی کرده و همواره به بهترین شکل ممکن خود را آراسته کنید.

کدام موچین مناسب است؟

موچین و ابزاری که برای اصلاح ابروهای‌تان استفاده می‌کنید نیز در این میان حرفی برای گفتن دارند. شما برای اصلاح ابروهای‌تان از موچین نوک تیز استفاده می‌کنید یا نوک گرد؟ اگر تا به حال ابروهای خود را اصلاح نکرده‌اید، بهتر است از موچین نوک گرد استفاده کنید. اگر ابروهای کوتاه یا سفت دارید، موچین را با یک زاویه مشخص بچرخانید و از نقاط لبه شروع به برداشتن ابرو کنید.

چه موقع از موچین استفاده نکنیم؟

اگر زیر پوست‌تان نقاط بسیار ریزی در حال رشد هستند، اصراری به بیرون کشیدن آنها نداشته باشید. لازم نیست پوست خود را بشکافید و در این زمینه ریسک کنید. یک روز صبر کنید تا آن مو رشد کرده و به سطح پوست برسد و سپس آن را جدا کنید. با این حال، اگر شما را آزار می‌دهد، آن را با ساتر بپوشانید.

تاج ابروهای‌تان را بچینید؟

تا آنجا که ابروهای‌تان ریش‌ریش نمی‌شوند، می‌توانید تاج ابروهای‌تان را بچینید. شکل‌گیری واقعی باید قبل از بلند شدن ابرو انجام بگیرد. چیدن بیش از حد بالای ابرو می‌تواند منجر به صاف شدن ابروها شود و به شما چهره‌ای غیرعادی و نامعقول بدهد. چیدن ابروها برای اصلاح است نه تغییر صددرصد.

از آرایشگر حرفه‌ای کمک بگیرید

اگر نمی‌توانید به‌خوبی درباره ابروهای خود تصمیم بگیرید، یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند بهترین فرم را برای چهره شما پیشنهاد دهد. می‌توانید از بین پیشنهاداتی که دارید آن را که با سلیقه‌تان جور است انتخاب کنید. بعد از اتمام کار چند عکس به‌صورت نمونه از خود بگیرید تا به شناخت بیشتری از چهره خودتان برسید. برای آنکه چهره جدید خود را تازه نگه دارید، موهای اضافی را هفته‌ای یک‌بار بچینید.

795599 290

ریمل بزنید لطفا!

استفاده از ریمل می‌تواند ابروهای شما را پرتر و بلندتر جلوه دهد. قلم‌موهای پلاستیکی برخی ریمل‌ها حتی ریزترین موها را نیز از ریشه تا نوک به ریمل آغشته می‌کنند و آنها را بلندتر نشان می‌دهند. اما قلم‌موهای فیبری چهره شما را طبیعی جلوه می‌دهند و موجب ایجاد ساختارهای ضخیم و مقاوم می‌شوند. می‌توانید از ریمل‌هایی استفاده کنید که هر دوی این کارها را انجام می‌دهند تا هر دو نتیجه را به‌دست آورید.

برای ریمل زدن، چشم‌های‌تان را باز کنید

ابروهای باریک باعث می‌شوند که چشم‌های شما پهن‌تر به‌نظر برسند، بنابراین قبل از استفاده از ریمل، چشم‌های خود را باز کنید. سعی کنید هنگام ریمل زدن خیلی فشار ندهید و ضربه نزنید. لازم نیست تمام پوست خود را بکشید، فقط نقاط چین و چروک‌دار را بکشید تا بتوانید به‌خوبی آرایش کنید.

چه ابرویی برای‌تان مناسب است

حتما تا به حال متوجه شدید که یک ابروی بی‌نقص می‌تواند شما را سرحال، شاداب، جوان، سالم و در مجموع جذاب کند. اما شاید هنوز ندانید کدام مدل ابرو برای صورت شما مناسب‌تر است. مسلما فرم صورت شما تعیین‌کننده فرم ابروهای شماست و این دو باید باهم تناسب و همخوانی داشته باشند تا چهره‌ای زیباتر داشته باشید. ما به شما می‌گوییم که کدام فرم ابرو بیشتر به شما می‌آید و جذابیت‌تان را بیشتر می‌کند.

صورت مربعی هستید؟

اگر صورت مربع شکل دارید باید بدانید که تاکید بر زاویه‌های صورت شماست، پس ابرویی با قوسی ملایم اما کامل، راه‌حل شماست.  حواس‌تان باشد که ابروی‌تان خیلی زاویه نداشته باشد. در عین حال از ابرویی با قوس زیاد هم دوری کنید.  قرار نیست رنگین‌کمان درست کنید! برای داشتن صورتی متناسب تعادل در فرم دادن به ابروهای‌تان را حفظ کنید.

دایره‌ای به‌نام صورت

اگر صورت‌تان گرد است، باید ابروهای‌تان خیلی زاویه‌دار باشد. از آنجا که صورت‌های گرد چارچوب مشخصی ندارند، یک ابروی زاویه‌دار زیبا می‌تواند خودنمایی کند و چارچوبی برای اسکلت صورت‌تان تعریف کند. این چارچوب دقیقا همان چیزی است که در صورت‌های گرد پیدا نمی‌شود.

صورت قلبی شکل دارید؟

حتی اگر ابروی پهن و برجسته مد باشد، اما قطعا صورت‌های شکل قلب باید در‌مورد این مد، کمی خوددار باشند! از آنجایی که خط  فک در این صورت‌ها جمع و جور‌تر از بالای صورت است، خیلی مهم است که ابروهای‌تان به‌خوبی آراسته شده و فوق‌العاده مرتب باشد. همان‌طور که معلوم است، بحث ما اصلا ابروی نازک نیست.

چیزی که دنبالش هستیم شکلی است که کنترل شده باشد نه انبوه و ضخیم و نه نازک. چنین ابروی تو‌پری در نیمکره‌ بالایی صورت، کمک می‌کند تا فک کوچک شما در نیمکره‌ پایینی تعدیل شود.

اگر صورت بیضی دارید بخوانید

ابروی کلاسیک و متعادلی که همه آن را می‌شناسند، به این شکل صورت بهتر می‌نشیند. ابرویی با حالت متعادل و پهنای نه‌چندان ضخیم و نه‌چندان نازک و کوتاه.

سه قانون مهم دنیای ابروها

مهم نیست صورت‌تان چه شکلی دارد، سه قانون طلایی را به شما خواهیم گفت که باید درمورد ابروهای‌تان رعایت کنید.

۱. سر ابروهای‌تان باید از پل بینی‌تان شروع شود. با نگه داشتن یک مداد در اطراف استخوان بینی‌تان می‌توانید این نقطه را بیابید.

۲. کمان ابروهای‌تان، باید دو‌سوم آنچه می‌تواند، باشد. اشتباه بزرگی که این روزها بیشتر می‌بینیم، ابروهای قوس محور است. اگر قوس زیادی به ابروی‌تان بدهید، شکل ترسناکی مثل رنگین‌کمان به خود خواهد گرفت.

۳. ابروهای‌تان را بیش از حد کوتاه نکنید. دم ابروی‌تان، حداقل باید در یک خط فرضی از بینی تا گوشه چشم‌تان امتداد یابد.  سپس می‌توانید آن را تا جایی که پایین‌تر از خط سر ابروی‌تان نیاید، ادامه‌ دهید. همچنین مطمئن شوید که همیشه دم ابروی‌تان باریک‌تر باشد، بدین ترتیب صورت‌تان لیفت خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه